Warsztaty beatbox dla dzieci - sprawdzamy działanie przepony przez bańki mydlane!

Warsztaty beatbox dla dzieci

Oferujemy warsztaty beatbox dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. To okazja do doskonałej dźwiękowej zabawy, ośmielenia się, nauczenia się podstaw muzyki. Nawet po jednorazowych zajęciach dzieci zapamiętują wiele rytmów i ćwiczą je później w domu.

Na podstawie doświadczenia określiliśmy długość warsztatów na 45 minut, z możliwością przedłużenia do godziny. Dłuższy czas wymaga przerwy, aby dzieci mogły pozostać skupione i wypoczęte. Rozłożenie sprzętu i przygotowanie prowadzącego trwa ok. 7 minut.

Warsztaty beatbox dla dzieci - sprawdzamy działanie przepony przez bańki mydlane!
Patryk TikTak Matela prowadzi warsztaty beatbox dla dzieci

Co robimy na warsztatach

  • zrobimy rozgrzewkę buzi i języka, ćwiczenia mięśni mowy w formie zabawy
  • nauczymy się co to jest przepona i jak jej używać do oddychania
  • nauczymy się 3 podstawowych dźwięków perkusyjnych w beatboxie – stopa, werbel, hi-hat
  • nauczymy się co to jest takt, tempo, metrum i jak je można zmieniać
  • każde dziecko może robić beatbox przez mikrofon
  • nagramy wspólny utwór na looperze
Co robimy na warsztatach beatbox dla dzieci

Prowadzący

Patryk „TikTak” Matela human beatbox uprawia od 2002 r. Występuje w Polsce i za granicą, m.in. w Londynie, Edynburgu, Berlinie, Kolonii, Bochum. Od 2004 roku współorganizuje oficjalne mistrzostwa beatboxowe Polish Beatbox Battle. Regularnie w jury zawodów beatboxowych, również podczas World Beatbox Championship.

Artysta w projektach teatralnych: „12 Ławek” Jarosława Stańka oraz „Morosophus” oraz filmie „Jeszcze nie wieczór” Jacka Bławuta. Nagrał z Bauaganem Mistrzów płytę „Plac Zabaw” w 2008. Współpracował z wytwórnią Wielkie Joł i wieloma artystami polskiej sceny muzycznej. Podczas festiwali Turning Sounds 4 i 5 grał z Philem Mintonem, Sainkho Namtchylak. W 2008 wykonał z Kwartludium na „Warszawskiej Jesieni” utwory polskich i zagranicznych kompozytorów.

Autor książki „Human Beatbox – Osobisty Instrument”, wydanej w 2013 roku po polsku i angielsku. Książka ta jest pierwszym na świecie podręcznikiem beatboxowym dla beatboxerów z całego świata.

Współtworzy projekt „Zooplan” z klarnecistą Michałem Górczyńskim, wydali w 2012 album „Animarium”.

W 2014 wziął udział w międzynarodowym projekcie Rivers of Europe — pływając na statku-teatrze po rzecze Dunaj. Z tancerzami, muzykami i artystami wizualnymi wykonali 30 spektakli, m.in. w Wiedniu, Bratysławie i Budapeszcie.

Członek ZASP i Polskiego Stowarzyszenia Edukacji i Animacji Muzycznej). W 2016 napisał książkę dla dzieci „Co w paszczy piszczy?”. Na Pacific Voice Conference 2017 opisywał zalety beatboxu lekarzom głosu. Od 15 lat prowadzi warsztaty beatbox w szkołach i na Skype.

W 2023 TikTak otrzymał główną rolę męską w Prehistoric Opera, międzynarodowym projekcie stworzonym w Muzeum Archeologicznym Lepenski Vir w Serbii, gdzie występuje z włoską śpiewaczką operową.

 

Filmy z naszych zajęć

Warsztaty beatbox dla dzieci

Warsztaty cykliczne

W przedszkolach i szkołach organizowane są zajęcia logopedyczne, a także lekcje rytmiki czy muzyki. Beatbox jest doskonałym wsparciem wszystkich tych działań. Nauczyciele i logopedzi mogą nas zaprosić na lekcję lub możemy realizować dodatkowe zajęcia dla chętnych.

Ilość osób: optymalnie 15-20 osób

Czas trwania: 45 min (przedszkola) – 90 min (szkoły), czas jest do ustalenia wg potrzeb

Koszt 1 zajęć: ok. 450 zł netto, zakładając zajęcia na terenie Warszawy minimum 2 razy w miesiącu. Zapewniamy cały sprzęt i dojeżdżamy do Waszej placówki.

Warsztaty beatbox dla dzieci

Warsztaty jednorazowe

Dzieci w przedszkolach i szkołach mają kilka razy w roku zajęcia dodatkowe organizowane przez szkołę – jednym z takich wydarzeń mogą być warsztaty beatbox dla dzieci. Dzieciaki dostają solidną porcję zabawy przez muzykę, a nauczyciele nowe metody i materiały do pracy z dziećmi.

Ilość osób: optymalnie 15-20 osób

Czas trwania: 45 min (przedszkola) – 90 min (szkoły), czas jest do ustalenia wg potrzeb

Koszt 1 zajęć: ok. 600 zł netto, zakładając zajęcia z dojazdem na terenie Warszawy. Przy cyklicznych zajęciach koszty są mniejsze. Zapewniamy cały sprzęt i dojeżdżamy do Waszej placówki.

Ćwiczenia dykcji na warsztatach beatbox dla dzieci

Warsztaty indywidualne

W ramach zajęć dodatkowych możemy umawiać się indywidualnie przez internet, np. komunikator Skype. Zaletą jest to, że pracujemy wtedy na terenie całej Polski i w godzinach dogodnych dla dzieci i rodziców. Dzięki dobrym mikrofonom, kamerze HD i szybkich łączach jesteśmy w stanie dotrzeć wszędzie. Prowadzimy zajęcia po polsku lub angielsku.

Ilość osób: optymalnie 1-4 osoby

Czas trwania: 60-90 min

Koszt 1 zajęć: od 119 zł netto / 60 min / 1 os. (zajęcia 8 razy w miesiącu) opłacane z góry danego miesiąca. Przy kilku osobach jednocześnie (np rodzeństwo, 3-4 kolegów) koszty jednostkowe są mniejsze. Kup teraz w naszym sklepie.

Symulacje cen zostały wykonane dla określonych warunków. W przypadku niestandardowych potrzeb, dojazdu na obszarze całej Polski, warsztatów w ramach wydarzeń kulturalno-edukacyjnych w całej Polsce – prosimy o kontakt. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Skąd wziąć pieniądze na warsztaty beatbox?

Skąd wziąć pieniądze na warsztaty beatbox w szkole?

Opcja 1. Finansowanie z grantów

Ta opcja umożliwia zdobycie największego budżetu na cykl warsztatów, np. rocznych, ale trwa najdłużej i wymaga napisania wniosku i zbierania podpisów.

Istnieje wiele form wsparcia działań artystycznych w edukacji. Zazwyczaj wiąże się to napisaniem kilka miesięcy przed akcją wniosku o grant lub dotacje. Tylko instytucje państwowe lub organizacje pozarządowe (fundacja czy stowarzyszenie) mogą składać wnioski o granty. Obywatele mogą składać wnioski w ramach budżetu partycypacyjnego (obywatelskiego).

Opcja 2. Komitet rodzicielski

To opcja najprostsza i najszybsza. Opiekunowie grup zbierają od dzieci po ok. 15-20 zł w ramach składek komitetu rodzicielskiego. Przy grupach 15-20 osobowych i min. 3 klasach ułożonych jednego dnia zapewni to dość niski koszt dla uczniów i uczciwe pieniądze dla prowadzących.

Mikrofony, głośnik i looper to sprzęt na warsztaty beatbox

Sprzęt muzyczny na warsztatach

Posiadamy komplet sprzętu potrzebny do wykonania warsztatów. To profesjonalny sprzęt audio najlepszych firm, np. głośnik JBL Eon10, mikrofon Shure SM58 i looper Boss RC-505mk2. W sali potrzebujemy tylko podłączenia do gniazdka z prądem.

Książka "Co w paszczy piszczy?" i BitKarty, które otrzymuje szkoła zapisując się na warsztaty beatbox

Dodatkowe materiały

Aby ułatwić naczycielom i opiekunom kontynuację tematów beatboxowych z dziećmi po zakończeniu warsztatów – proponujemy papierowe wydanie książki dla dzieci „Co w paszczy piszczy?” oraz BitKarty – zestaw kilkunastu kart do ćwiczeń beatboxowych, aby dzieci mogły samodzielnie lub ze swoim nauczycielem bawić się w tworzenie rytmów buzią. Materiały zawierają instrukcje i gotowe pomysły na rytmiczne zabawy beatboxowe.

Książka "Co w paszczy piszczy?" i BitKarty, które otrzymuje szkoła zapisując się na warsztaty beatbox
Warsztaty beatbox dla dzieci

Kontakt

14 + 14 =