Video lekcje beatbox

Książka „Co w paszczy piszczy” oraz aplikacja mobilna Beatbox Kids zawierają 8 krótkich beatboxowych lekcji video dostępnych online. Łączny czas trwania lekcji to 20 minut.

Z czasem będziemy dodawali kolejne beatboxowe lekcje video do naszej bazy wiedzy. Zaglądaj na tę stronę co jakiś czas oraz obserwuj nasze social media!

 

Video lekcje beatbox „Bębny z Buzi”

Lekcje zawierają podstawowe dźwięki i rytmy beatboxu, a także rozgrzewkę i przydatne wierszyki, których powtarzanie poprawi wymawianie głosek wybuchowych i szczelinowych.

Dodatkowo nagrałem 3 wywiady z osobami na codzień pracującymi z dziećmi, a także zajmującymi się muzyką. Kompozytor i klarnecista Michał Górczyński (prywatnie tata 3. dzieci), improwizująca wokalistyka i podróżniczka Asia Pyrek (będąca również mamą) oraz uznana ekspertka od głosu Ewelina Sielska-Badurek (także mama).

Lekcje polecane są jako forma zabawy z dzieckiem w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym. W lekcjach mogą również uczestniczyć starsze osoby, ponieważ podstawy są uniwersalne na każdym poziomie wiekowym.

Lekcje mogą być również używane przez logopedów oraz nauczycieli przedszkolnych i wczesnoszkolnych, a także pedagogów, pracujących z dziećmi w różnych ośrodkach kultury i placówkach środowiskowych.

Projekt został zrealizowany w ramach stypendium artystycznego m.st. Warszawy.

Projekt zrealizowany w ramach stypendium artystycznego m.st. Warszawy.

Video lekcje beatbox „Beatbox Kids”

Lekcje „Beatbox Kids” zostały stworzone w 2016 roku, aby pokazać dzieciom podstawy beatboxu. Filmy zawierają podstawowe dźwięki i rytmy beatboxowe. Bardzo dziękuję mojej córce Julii i mojemu uczniowi Damianowi za pomoc w nagraniu tej serii filmów.

Ze względu na język, pojęcia muzyczne oraz metafory, materiał skierowany jest do dzieci w wieku szkolnym. Lekcje video dostępne są w książce „Co w paszczy piszczy?” oraz w aplikacji „Beatbox Kids”. Zachęcam nauczycieli i logopedów do ćwiczeń zainspirowanych beatboxowymi lekcjami video.

Beatboxowe lekcje video z książki „Co w paszczy piszczy?” można odkryć skanując kod QR. Skaner do kodów QR to darmowa aplikacja, którą można pobrać na smartfony i tablety na każdy system operacyjny.

Pobierz na Androida

Android

Pobierz na iOS

iOS

Pobierz na Windows Phone

Windows Phone

Aplikacja mobilna Beatbox Kids

Aplikacja mobilna Beatbox Kids zawiera bezpłatny dostęp do 8 video lekcji beatbox.